Постара жена била удрена од Брза помош додека се движело во рикверц. Целата драма се одвивала во Србија, а се е снимено од надзорните камери.

Според податоците од надзорните камери, тоа се случило на 3 декември во утринските часови.

Додека жената се движела по патеката, на неа налетало возило, но возачот, но и медицинскиот персонал не ја забележале.

Жената останала заглавена под возилото се додека не ја забележале медицински лица кои се упатиле кон влезот на зградата.

Тие и пришле на помош, а возачот морал да го придвижи возилото напред за жената да стане.

Се претпоставува дека жената не го слушнала возилото додека се движело во рикверц.

Од Итната помош соопштија дека се информирани за целиот настан и ги утврдуваат околностите на несреќата.

Видеото го објави Курир, а можете да го погледнете ТУКА.