Вознемирувачко видео: Црногорската полиција БРУТАЛНО претепува момчиња

Полицијата во Подгорица испитува кој од полиција во саботата ги претепал тројцата мажи во центарот на Подгорица.

Видеото објавено на ИН4С покажува дека униформираните полицајци пристапуваат кон група која стои пред затворен локал и почнуваат да ги тепаат.

Според извештаите на новинарите, станува збор за членови на интервентната единица на полицијата. 

Поврзани

Најнови вести

Коментари