Во Сремска Митровица среде улица дошло до жестока тепачка. Како што може да се види на морничавата снимка на Инстаграм профилот „192“, група мажи брутално претепале млад човек со стапови и тупаници.

На крајот сите се оддалечиле од местото на настанот, кој патем се случил пред зградата на Судот.

Засега не се познати детали, како и мотивот за нападот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)