ВО ЖИВО: Тензии во Поликастро, полицијата ги запре демонстрантите!

Попладнево почнаа протести и кај нашиот јужен сосед за името на Скопје, како што пренесуваат грчките медиуми.

Полицијата го запре движењето на демонтрантите во центарот на градот!

Тие бараат заштита на името Македонија како ексклузивно грчко право и промена на името на нашата држава, еднаш засекогаш, ерга омнес, без превод и споени зборови.

Минатиот месец се одржаа два големи митинзи во Солун и Атина за истата цел.

Поврзани

Најнови вести

Коментари