Во Бар уапсени тројца Албанци со 65 килограми марихуана

Барската полиција уапсила двајца државјани на Албанија откако во нивниот автомобил пронашла 64,8 килограми марихуана, а поради сомневање дека им помагал, уапсено е и уште едно лице исто така државјанин на Албанија.

Полицијата го блокирала Бар и запрела повеќе возила, меѓу кои и „Ауди ку-7“ со албанска регистрација, кое се обидело да избегне контрола.

Полицијата детално го прегледала возилото во задниот дел, каде пронашла и одзела две црни торби во кои се наоѓале пакувања со содржина на билна материја со темнозелена боја, за која се претпоставува дека е опојна марихуана со тежина од 64,769 килограми, соопшти полицијата.

Тие се уапсени поради сомневање дека направиле кривични дела, неовластено производство, поседување и пуштање во промет на опојни дроги, како и кривично дело – помагање.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари