А е кобна буква?!

Во Анкара го застрелаа, а во Атина - Рускиот конзул пронајден мртов

Рускиот амбасадор во Атина, Андреј Маланин, денеска е најден мртов во неговата резиденција во центарот на Атина.

Според првичните информации во грчките медиуми, амбасадорот починал од природна смрт и нема знаци на насилство на телото или насилно влегување во домот ниту, пак, кражба на предмети.

Соработниците на 55-годишниот амбасадор од руската амбасада во Атина се загрижиле откако тој не се појавил на работа. Првично, сами отишле до резиденцијата и откако никој не им отворил врата, ја повикале полицијата за да може да влезат во неговиот дом.

Во резиденцијата испитување врши единицата за криминални дела и ќе биде извршена аутопсија за да се открие причината за смртта.

Поврзани

Најнови вести

Коментари