Умерен земјотрес во реонот на Анталија

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според рихтеровата скала утрово бил регистриран во реонот на Анталија, Турција.

Земјотресот се случил во 2:02 часот по локално време, на 35 километри северно од Анталија, на длабочина од 100 километри.

Потресот бил почуствуван во Анталија и околината. Нема информации за повредени лица и материјална штета.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари