Тргнала да се пораѓа, загинала на завеан пат – за бебето се борат, остана сираче (ФОТО)

Јована Миленковиќ (24), кој била во девети месец бремена, им подлегна на повредите, еден ден подоцна, а нејзиниот сопруг Стефан Илиќ (27) починал на самото место на несреќата, откако нивниот "Фиат" го смачка автобус. Јована роди син со царски рез, кој исто така се бори за својот живот во болница во Крагуевац!

Стефан Илиќ (27) починал на самото место, а неговата бремена сопруга Јована Миленковиќ (24) им подлегнала на сериозните повреди еден ден подоцна. Нејзината сестра Теодора (20) и таткото Саша, и уште еден патник се повредени, во близина на Крушевац кога "фиат пунто", во кое биле тие се судри со автобус.

По несреќата, момчето е родено со царски рез и лекарите во Крагуевац се борат за неговиот живот.

Страшната несреќа се случила на деллницата од Крушевац-Каоник во 6.45 часот, кога на патот покриен со снег и мраз директно се судриле автобус "Jugoprevoz" и "Фиат", во кој имало четири патници.

Автобусот, управуван од Бојан Џ. (37), се излизгал, преминал во друга лента и го удрил автомобилот. Еден патник од автобусот е лесно повреден.

Според роднините на семејството Миленковиќ од Ѓунис, Јована отишла во болница бидејќи добила контракции.

- Стефан тргнал да ја носи Јована, нејзиниот татко и сестра и по невремето, снегот бил натрупан на патот, кој бил тешко прооден. Таа почнала да се пораѓа, иако нејзиниот термин беше 20-ти јануари - велат роднините.

Фото: курир.рс

Поврзани

Најнови вести

Коментари