Тачи прв му ја честиташе победата на Ѓукановиќ

Косовскиот претседател, Хашим Тачи, прв од регионот му ја честиташе победата на лидерот на Демократската социјалистичка партија, Мило Ѓукановиќ, на претседателските избори во Црна Гора, јавија медиумите од земјата.

„Му честитам на мојот стар пријател, Мило Ѓукановиќ, за победата во Црна Гора. Ова е победа за нив, но и за целиот регион кој тежнее кон НАТО и ЕУ интеграциите“, напиша Тачи на „Твитер“.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари