Синоќа среде Белград се случила немила сцена која ги вознемирила граѓаните кои живеат во близина на „Лидл“ во улицата „Д-р Иван Рибар“. Имено, маж брутално претепал жена, а освен што ја удирал со раце и нозе во еден момент и го скршил и мобилниот од глава.

За среќа, брзо стигнала полицијата, па бил спречен поголем инцидент. Инаку, во инцидентот се вклучиле уште две момчиња, кои не е познато дали се познаваат со момчето и девојката, но евидентно е дека се обидувале да ја спасат нападната девојка.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)