Вечерва во Загреб се случила сообраќајна несреќа во која се повредени две лица, јавува полицијата. Имено, автомобил мерцедес со загрепски регистарски таблички се забил во терасата на едно кафуле.

Според очевидци, возачот пребрзо влегол во кривината и очигледно загубил контрола над возилото, па влетал на летната тераса.

„Возачот во кривината влезе со преголема брзина. Беше млад и во шок од она што се случи“, раскажува очевидец.