Следните парламентарни избори во Србија во 2020 година

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ најави дека следните парламентарни избори ќе се одржат во 2020 година, а во 2022 ќе има претседателски и нови избори во Белград. 

„Опозицијата ќе биде поразена убедливо“, изјави Вучиќ на прес- конференција одговарајќи на прашање за евентуални парламентарни избори.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари