Руски дипломат пронајден мртов

Се огласија: Рускиот конзул во Атина починал од природна смрт

Kонзуларното одделение на Руската амбасада во Грција соопшти дека конзулот Андреј Маланин починал од природна смрт, пренесе ТАСС од руската амбасада во Атина.

-Амбасадата може да ја потврди смртта на шефот на конзуларниот оддел – рекол изворот за руската агенција.

Тој починал од природна смрт. Претходно, грчките медиуми јавија за смртта на руски дипломат. Според информациите од печатот, конзулот не дошол на работа во понеделникот. Подоцна, телото на рускиот дипломат било пронајдено во неговиот стан во Атина.

Поврзани

Најнови вести

Коментари