Рама: Среќен роденден Република Северна Македонија

Среќен роденден Република Северна Македонија, напиша Еди Рама на својот Твитер профил.

-Искрени честитки за премиерот Зоран Заев и за сите оние кои се изборија за овој историски момент. Нова врата на иднината се отвори денес за двата наши народи во Република Северна Македонија, напиша тој.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари