Нови Сад – Триесетгодишен маж е ранет денеска околу 10 часот во пукање во Ново Насеље, на улицата Џорџа Никшича Јохана.

Како што дознава Радио 021, напаѓачот бил уапсен непосредно по пукањето.

Според неофицијални информации, напаѓачот и напаѓачите и биле познати на полицијата како сторители на кривични дела.

https://www.facebook.com/104268622947288/posts/5911044415602984/?d=n

Според портпаролот на Брзата помош, д-р Зоран Круљ, екипата на Брзата помош интервенирала на повик на граѓаните кои го слушнале пукањето, но кога пристигнале на местото на настанот, таму не нашле никој.

Неофицијално, повредениот маж бил пренесен со сопствен превоз до Ургентниот центар на Клиничкиот центар на Војводина и се наоѓа во стабилна состојба. На влезното стакло може да се види дупка од куршум.