Прва видео снимка: Падна воен хеликоптер во Бугарија

Воен хеликоптер паднал во околината на Аеродромот во Пловдив и авиобаза Крумово, соопшти бугарската bTV.Според извори на телевизијата од минисерството за одбрана во леталото имало две лица.Новинската агенција БГНЕС објави дека две лица загинале,а две се повредени по прелиминарни информации од Службите за итни случаи. Од "непознати причини" хеликоптерот,модел Ми-17,паднал од 30-40 метри височина.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари