На социјалните мрежи се појави снимка од надзорна камера од клучката Брезнички Хум, која „улови“ полски автобус кој сообраќа кон Загреб, кој потоа доживеа несреќа на автопатот, 7 минути пред несреќата.

На видеото не се гледа никакво необично однесување на возачот, пренесува „Јутарњи лист“. Неколку минути подоцна автобусот излета од автопатот при што загинаа 12 патници.