Двајца мостарски полицајци минатиот викенд претепале момче, кое го прекршило полицискиот час. Настанот е снимен благодарение на безбедносната камера пред влезот од зградата во која живеело.

Откако момчето изело ќотек добило и казна за прекршување на мерката полициски час, пренесува Поглед.ба.

А како што се наведува во текстото, во текот на вечерта на момчето му се слошило, па бил примен во болница каде му биле констатирани повреди.