Откажани летови од аеродромот во Сараево

Повеќе летови се откажани денеска од Меѓународниот аеродром во Сараево, Босна и Херцеговина, поради магла.

Откажани се две слетувања од Истанбул, Загреб и Кувајт.

Исто така, денеска се откажани и полетувања од сараевскиот аеродром кон Загреб, Виена, Истанбул и Кувајт.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари