Малагурски со урнебесна пародија го разоткрива вистинскиот Харадинај (ВИДЕО)

Погледнете ја урнебесната пародија од Борис Малагурски на интервјуто кое Миломир Мариќ го направи со косовскиот премиер Рамуш Харадинај.

Харадинај неодамна гостуваше на српската телевизија "Хепи", каде имаше интервју во емисијата на Миломир Мариќ, а на тоа интервју пародија изработи познатиот балкански комичар и новинар Борис Малагурски.

Погледнете го извонредниот Борис Малагурски на следното видео:

Поврзани

Најнови вести

Коментари