Лавров во име на Путин им честиташе на Додик и Цвијановиќ

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска во име на рускиот претседател Владимир Путин, им честиташе наа Милорад Додик и Жељко Цвијановиќ за изборната победа.

На прес-конференција Додик рече дека во 16:00 часот денеска разговарал со рускиот министер за надворешни работи, Лавров.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари