Косовски пратеници со боксови го решија ТВ дуелот (ВИДЕО)

На дебата на косовската телевизија Клан ТВ дојде до физичка пресметка помеѓу пратениците Фрашер Красниќи од „Самоопределување" и Милаим Зека од „Иницијатива".

Прво почнаа да се расправаат со тешки зборови и да си упатуваат навреди по што во еден момент Красниќи фрли вода кон Зека. На тоа, тој одговори со фрлање на предмети. ВИДЕО

Па следуваше физичка пресметка во која Красниќи удри неколку тупаници во главата на Зека.

Сето ова се случуваше во програма во живо, по што водителот мораше да ја прекине емисијата.

Извор: Радар.мк

Поврзани

Најнови вести

Коментари