Колинда продолжува серија гушкања: Еве кој колега го згушка (фото)

Шефицата на “лјиепа наша“, за "лјиепе њихове" решила да ги прекрши непишаните правила и да се препушти на...

Колинда потсети на своето однесување за време свечената церемонија на затворање на Светското првенство во фудбал во Русија.

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ, решила да продолжи со својата мала традиција гушкања, за време на својата посета на словенскиот колега Борут Пахор.

  

Имено, словенскиот претседател Борут Пахор и претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, неформално се состанале во Вила Подрпжник, пренесува ХРТ.

Nakon posjeta Albaniji, @KolindaGK usput zagrlila Pahora #tportalhr #vijesti http://www.tportal.hr/biznis/clanak/nakon-posjeta-albaniji-predsjednica-... ...
1:02 PM - Jul 21, 2018

Хрватската претседателка го посетила словенскиот колега при враќање во Хрватска после посетата на Албанија. Она што е интересно е чинот кој го забележал фотографот на Пахор. Таа го прегрнала, што би се рекло, филмски.

Со тоа Колинда потсетила на своето однесување за време на свечената церемонија на затворање на СП во фудбал

Тогаш шефицата на “лјиепа наша“, за  "лјиепе њихове" решила да ги прекрши непишаните правила и да се препушти на емоции гушкајќи ги сите кои и се "најдоа под рака".

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари