Капачите воочиле тело во вода, па настанал пекол

На сплитската плажа Жњан денеска почина постар човек. Откако во 10 часот утринава неговото тело било воочено од капачи во морето, бил извлечен на брегот и била повикана Итна помош, која пристигнала за неколку минути.

Иако се обидувале да го оживеат, сепак обидот бил безуспешен.

Неофоцијално се дознава дека мажот е стар 70 години, но и дека имал некакви здравствени проблеми.

Поврзани

Најнови вести

Коментари