Харадинај: Американците ќе го бранат Косово

Косовскиот премиер, Рамуш Харадинај изјави дека Србија нема да се осуди да испрати трупи на Косово, а доколку дојде до тоа, Американците ќе го бранат Косово, пренесуваат медиумите во Приштина.

„Србија нема да се осуди да испрати своја војска на Косово. Еден американски војник тука ќе биде доволен. САД би нѐ поддржале во таква ситуација“, рече Харадинај.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари