Хаос на автопатот: Се запали цистерна, се стои во двата правци (ВИДЕО)

Како што сведочат читатели на "Блица" од местото на несреќата, резервоарот на цистерната бил запален додека се движела кон Белград, на 25 километри од Рума.

Бројни возила беа заробени во 16:15 на автопатот, а возачите излегоа од своите автомобили.

Очевидци велат дека се слушнале детонации, а дебелиот црн чад продолжува да се шири околу автопат.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари