logo
logo
logo

Гренел: Алби Курти е ПРОБЛЕМ НА БАЛКАНОТ

Vecer | 24.09.2023

Гренел: Алби Курти е ПРОБЛЕМ НА БАЛКАНОТ

Светот е обединет во тврдењето дека Албин Курти еднострано прави проблеми на Балканот. изјави поранешниот американски претставник за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел.

Тој на платформата Х (Твитер) напиша дека е време претседателката на приштинските институции, Вјоса Османи, да одлучи дали е со Курти или со меѓународната заедница.

Нејзиниот молк за одржување на нови избори и формирање на ЗСО значи дека таа е дел од проблемот заедно со Курти, оцени Гренел.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk