(Фото и Видео) По верижен судир изгоре автомобил во Загреб, еден возач хоспитализиран

Едно возач беше итно пренесен во најблиската болница, по сообраќајната несреќа која се случи меѓу три возила во Загреб. По верижниот судир еден од автомобилите се запалил, пренесува „24Сата.хр“. На местото на несреќата покрај полицијата, итно беше повикана и противпожарна екипа.

Фото: 24Сата.хр

Од силниот удар еден од автомобилите беше превретн наопаку.

Фото: 24Сата.хр

Според неофицијални информации во медиумите , полицијата недалеку од местото на несреќата го нашла возачот, чиј автомобил по ударот се запали.

Фото: 24Сата.хр

Поради прибирањето на докази кое траеше неколку часа затворен беше и булеварот на кој се случи несреќата.

Фото: 24Сата.хр

Истрагата соопштија од полицијата за тамошните медиуми и натаму е во тек, а по завршувањето на истата ќе се знаат причините поради кој дошло до сударот.

Медиумите се обиделе да дојдат и до информации околу здравствената состојба на возачите, меѓутоа таа засега е непозната.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари