Автомобилот бил целосно искршен, а на лице место биле семејствата на трагично повредените млади луѓе.

Фото: РИНА

Тешка сообраќајна несреќа на патот Чачак – Гојина Гора кај селото Јанчиќи се случила кога млад човек зад воланот на автомобил „сузуки гранд витара“ изгубил контрола и слетал во провалија во коритото на реката Каменица. На лице место загинале четворица млади мажи на возраст од 18 до 23 години, а пожарникарите се обидуваат да ги извлечат нивните тела.

Фото: РИНА

– На местото на настанот пристигнаа полицајци и пожарникари, како и родителите на повредените млади момчиња. Автомобилот е целосно искршен. Несреќата се случила неколку часа по полноќ, додека слушнавме дека младите се враќале дома од некоја забава. Овој рурален пат е непредвидлив и опасен, често може да доведе до инциденти и сообраќај, но ни најстарите мештани не паметат ваква трагедија – вели еден од очевидците за РИНА.

Фото: РИНА

Сите четворица загинати млади биле од Чачак, а според познавачите биле деца за пример.

Понатамошна истрага ќе ја знае точната причина за оваа несреќа.