Му премина во навика

Дачиќ му запеа на турски на Ердоган, доби и бакшиш

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ запеа синоќа пред турскиот претседател Реџеп Таjип Ердоган на турски јазик на официјална вечера организирана од српскиот претсеател Александар Вучиќ

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ запеа синоќа пред турскиот претседател Реџеп Таjип Ердоган на турски јазик на официјална вечера организирана од српскиот претсеател Александар Вучиќ.

На видео инсерти поставени на ЈуТјуб се гледа како Дачиќ стои близу масата на која се Ердоган со сопругата Емине и српскиот претседател со сопругата Тамара.

Дачиќ ја пееше песната „Осман ага" на турски јазик.Од муфтијата Мустафа Јусуфспахиќ доби и бакшиш, објавија Вечерње новости.

Во 2013 година Дачиќ и запеа и на тогашната посредничка во преговорите меѓу Белград и Приштина, Кетрин Ештон. Тогаш ја пееше песната – Опрости ми Катрин.

Поврзани

Најнови вести

Коментари