Брнабиќ го презеде ресорот финансии до именувањето на нов министер 

Српската премиерка Ана Брнабиќ ја презеде должноста министер за финансии, која ќе ја обавува се до назначувањето на нов министер.

Примопредавањето ан должноста, според спрските медиуми, направено е согласно правилата на Владата на Србија и со присуство на нотар. Српското собрание вчера ја констатираше оставката на министерот за финансии Душан Вујовиќ.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари