Страшно невреме ја погоди Грција. Еден човек загина во Солун кога водата предизвикана од силен дожд го однела неговиот автомобил.

Според грчката противпожарна служба, безживотното тело на мажот било пронајдено во западниот дел на Солун, додека потрагата по неговото возило се уште трае, пренесе Танјуг.

Силно невреме ја погоди Атина, а неколку атински населби останаа без електрична енергија.