Се огласи и американската амбасадорка во Црна Гора – ПО МАСАКРОТ

-Шокирана сум од веста за страшното насилство денеска во Цетиње и загубата на толку драгоцени животи. Моето срце е со семејствата на жртвите во ова тешко време, пишува Амбасадорката на САД Џуди Рајзинг Реинке во Црна Гора вечерва на Твитер.

 

Ова е Вучко, КОЈ ЈА УБИ ЦЕЛАТА СВОЈА ФАМИЛИЈА и минувачите во Цетиње

Детали за масакрот во Цетиње: 34- годишник си ги убил семејството, најмалку 11 жртви

 

Фото: принтскрин јутјуб