ОВА Е АНЕКСОТ – Какви обврски презедоа Србија и Косово со Борел

Договорот што го постигнаа доцна синоќа претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Косово Албин Курти, односно Аексот на … Продолжи со читање ОВА Е АНЕКСОТ – Какви обврски презедоа Србија и Косово со Борел