logo
logo
logo

Србија се пласира на ЕП, ама јавноста и медиумите се гневни! (ФОТО)

Vecer | 19.11.2023

Србија се пласира на ЕП, ама јавноста и медиумите се гневни! (ФОТО)

Може некои со сила прават еуфорија од пласманот на Србија на ЕП, посебно селекторот Драган Стојковиќ – Пикси кој по мечот или бламажата со Бугарија, беше насмеан како да ги победил Аргентина или Франција со 10:0, но вистината е една.

Србија имаше лудачка среќа, невидена во поново време во фудбалскиот свет. Имено денеска со една слаба Бугарија во решавачки меч одигра само 2:2, а беше на прагот на пораз.И треба Пикси споменик да им подигне на Шоблаи и останатите Унгарци.

Од друга страна во јавноста, но и во одредени медиуми, јасно се става акцент каде е проблемот. Се искажува гнев во коментарите,посебно по денешниот меч во Лесковац каде одново на тактички план беше и повеќе од катастрофално.

И на крај, ако Србија беше во нашата група со Англија, Италија,Украина, каде ли ќе завршеше?

Веројатно со Малта ќе се бореше да го избегне последното место.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk