logo
logo
logo

Почетната цена е 10 милиони долари: Се продаваат дресовите на Меси од СП во Катар!

Vecer | 20.11.2023

Почетната цена е 10 милиони долари: Се продаваат дресовите на Меси од СП во Катар!

Шест од седумте дресови со кои Лео Меси играше на СП во Катар се продаваат со почетна цена од 10 милиони долари. Наскоро ќе бидат изложени во аукциската куќа „Сотби“ во Њујорк тие комплет дресови со небесно-сина и бела боја. Се очекува цената да биде поголема од 10 милиони долари и со тоа да го надмине рекордот кој сега со 10,1 милиони го држи дресот на Мајкл Џордан.

Инаку познато е дека во тие дресови Меси постигна вкупно 7 голови и го освои единствениот трофеј кој му недостигаше во својата блескава кариера – светски првак со Аргентина.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk