Забавна

11 декември 2017

Имала успешна кариера, но браковите ѝ се распаѓале: "Мојот сопруг сакаше да ме продаде на арапски шеик"

Познатата Џоан Колинс се отвори за нејзиниот живот зборувајќи што сè поминала. Нејзиниот прв сопруг, глумецот Максвел Рид сакал да ја продаде на арапски богаташ и поради него побегнала во Рим од Англија. Тоа е...

Познатата маненкена "пресече": "Повеќе нема да се соблекувам без причина"

Адријана Лима ги изненади своите фанови со новата одлука која ја донесе. Таа објави фотографија на својот Инстаграм профил каде напишала дека повеќе нема да се соблекува пред објективите поради празни причини....

Филмот Сведок на Панов почна во кино Милениум

Филмот е херојска авантура на еден млад и амбициозен приправник во Хаг, Винс Харингтон (Padraic Delaney) кој доаѓа на Балканот во потрага по сведокот кој може да стави крај на процесот против генерал Пантиќ (Рефет...

„Холивуд Репортер“ предлага англиски римејк на македонскиот филм „Исцелител“

Уште една фантастична рецензија за македонскиот филм „Исцелител“ на Ѓорче Ставрески пристигнува директно од домот на светската филмска индустрија, Холивуд, и од едно од најзначајните филмски...

Почина фаталната манекенка поради која паѓаа владите

Нејзината врска со министерот за одбрана еден од најозлогласените политички скандали во историјата на Велика Британија.

Македонскиот филм „Сведок“ во киното „Милениум“

Македонскиот филм „Сведок“ во режија на Митко Панов почна со прикажување во киното „Милениум“.

Филмот е херојска авантура на еден млад и амбициозен приправник во Хаг, Винс Харингтон (Padraic Delaney) кој...

Победникот на Евровизија закрепнува по трансплантацијата на срце

Победникот на овогoдишната Евровизија, Португалецот Салвадор Собрал, закрепнува во болница по трансплантацијата на срце. Од болницата „Санта Круз“ во Лисабон рекле дека 27-годишниот пејач се чувствува добро.

...

ВИДЕО: Кога Вељко слави - вака се прави

Првенецот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, вчеравечер го прослави 21. роденден на Копаоник во друштво на своите најблиски пријатели и, се разбира, на помладата сестра Анастасија, која беше највеселата на забавата, која...

10 декември 2017

Елена во топ форма со Текила тргна на балканска турнеја

Македонската поп пејачка Елена Ристеска ќе настапи на гламурозната сцена на финалето од четвртата сезона на "Твоето лице звучи познато". Финалето на ова регионално шоу е закажано за следната недела, 17 декември во...

Кевин Спејси го “пипкал“ и зетот на норвешкиот крал

Ари Бен рекол дека Спејси го поканил надвор на цигара, а додека седеле еден до друг, по што му ја ставил раката меѓу нозе.

Бора Рибља Чорба се разведува, по трет пат

Бора Ѓорѓевиќ (65) се разведува по трет пат!Како што пишуваат српските медиуми, сопругата на Бора, Дубравка Милаковиќ (40) неодамна поднела барање за развод бидејќи повеќе не сакала ниту еден ден да мине со него....

Џек Николсон најавува: Немам никого, и ќе умрам сам

Првата работа по будењето е пиење чаша млеко, за да го освежи стомакот, а подоцна оди да се прошета до првата куќа до неговата. Тоа е куќата на неговиот некогашен пријател Марлон Брандо, што сега ја поседува

...

9 декември 2017

Неќеа очи да си видат, сега заедно се сликаат

На нашата естрада има повеќе колеги кои не разговарат помеѓу себе. И најчесто тоа е поради љубомора, озборување и слично.Еден таков пример барем до пред некое време...

Портали од регионот објавија лажна вест дека починал Оливер Драгоевиќ

„Познатиот хрватски пејач Оливер Драгоевиќ е добро, неговото лекување продолжува. Ве молиме не им верувајте на дезинформациите кои кружат“ – ваква вест се појави на официјалната страница...

До болка тажна приказна за веселиот човек Бјелогрлиќ

Актерот и режисер е омилен во своето родно место, а и Баранда е негова слабост. Секое лето го минува таму, меѓу своите, а и нема сосед кому не му дал, барем мала, улога во своите филмови

...