Забавна

23 февруари 2018

Почина еден од најстарите и најпознатите пејачи во Југославија

Српскиот пејач на народна музика, Томислав Бајиќ, почина вчера во семејната куќа во Белград. Тој стана познат по дуетот со братот Андрија, и беше еден од омилените пејачи во поранешна...

22 февруари 2018

Витаминка го зачини снимањето на филмот „Господ постои, нејзиното име е Петрунија”

Со засладување на актерите со Чоко Стоби флипс, чоколадирани аронија, портокал, кикирики, суво грозје, со затоплување со какао и некој од богатиот избор чаеви од Витаминка, или пак со уживање во Стоби флипс на...

Вилем Дафо награден со „Златна мечка“ за животно дело на 68. Берлинале

Американскиот актер Вилем Дaфо од страна на Берлинскиот филмски вестивал е одликуван со награда за животно дело. Статутката „златна мечка“ на познатиот актер му ја врачи култниот германски режисер, Вим Вендерс....

Емотивна исповед на Цеца: Кога ми е тешко, тој ми доаѓа на сон- 23 години од венчавката со Аркан

Цеца Ражнатовиќ и покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари го изговорија судбинското ДА, а Аркан да не настрадаше трагично, годинава тие ќе прославеа 23 години брак.

...

Џеј Зи за една ноќ потрошил 100.000 долари, а само да видите колкав бакшиш оставил на келнерот

Раперот Џеј Зи во њујоршки ресторан прославувал роденден на близок пријател, при што ја покажал својата „великодушност". Цела ноќ се нарачувало шампањско (околу 40 шишиња), јастози и...

Таа е една од најубавите и најплатени актерки, но се повлекува од филмското платно- еве ја причината

Оскаровката Џенифер Лоренс одлучила да направи промени во својата кариера односно – се повлекува од актерството.

Имено, таа одлучи да земе една година...

Не се откажува од црнките и пејачките- ова е новата девојка на Дарко Лазиќ (ФОТО)

Српскиот пејач Дарко Лазиќ веќе неколку недели ужива во романсата со Оливера Матијевиќ, згодна колешка од Хрватска, со која се запознал на еден настап.

...

21 февруари 2018

Аделина Тахири и Серјожа Марков ќе станат родители, чекаат син - честитки

Пејачката Аделина Тахири и нејзиниот сопруг Серјожа Марков, познат адвокат од Скопје, ќе станат родители. Аделина е бремена 14 недели, а носи момче, пишува репортер.мк

Аделина и Серјожа се венчаа кон крајот...

Промовиран дигитализираниот филмски опус на Бранко Гапо

Денеска во Кинотеката на Македонија во Скопје, беше презентиран и промовиран дигитализираниот филмски опус и ДВД-изданието на еден од доајените на македонската кинематографија, режисерот Бранко Гапо.

Во...

ФОТО: Зејнеп од „Карасевда“ е опасно жешка во приватноста

Приказната за животот на Зејнеп од турската серија „Карасевда" не е многу поразличен и во реалноста, барем кога станува збор за актерството.

Иако по...

20 февруари 2018

Дарко Лазиќ во голо издание со тројца мажи, Ана веднаш возврати!

Дарко лазиќ и Ана Севиќ сеуште не се формално раведени, но веќе одамна не живеат под ист покрив.

Разводот помеѓу нив двајца ќе биде спогодбен и им останува да го поделат имотот, а до тогаш секој од нив ужива...

Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)

Лела Радуловиќ е познат српски модел и фотограф.

Таа долги години живее на Ибица и постојано споделува фотографии со своите фанови на социјалните...

Кајли Миног прозборе за приватниот живот: Никогаш нема да имам деца

Австралија- Иако таа е најплатената австралиска ѕвезда и е една од најуспешната музичка ѕвезда во Холивуд, Кајли Миног има навистина бурен приватен живот. Кајли повторно е изневерена и...

19 февруари 2018

ФОТО: Познатиот актер откри какви последици на него остави тешката сообраќајка

Познатиот актер Милан Васиќ пред неколку дена доживеа сообраќајна незгода. Кај Белградскате арена во верижен судир учествувал и автомобилот на Милан, кој за среќа поминал со мали...

Месец на бугарски филм

Манифестацијата „Месец на бугарски филм“, која започна во Кинотеката на Македонија на 1-ви февруари ќе трае цел месец. Манифестацијата започна со проекција на бугарскиот филм „Лузери“ во режија на Ивајло Христов,...