Спорт

Шпанија - Примера дивизион

Кралевите на колена пред кралот Меси!

ИБРАХИМОВИЌ НЕ ПЛАНИРА НИКАКВО ПЕНЗИОНИРАЊЕ

Откажувањето не е опција за мене!

24 април 2017

Рамос ќе се покае кога ќе ја види снимката!

По натпреварот Пике изјави дека Рамос ќе сфати дека не бил во право откако ќе ја погледне снимката од направениот прекршок

Да го освоиме ФА Купот за Венгер

По натпреварот, велшкиот интернационалец, Арон Рамзи, испрати јасна порака до своите тимски колеги дека мора да биде освоен победничкиот трофеј, за да му биде посветен на Арсен Венгер

Клучен беше црвениот картон што неоправдано го доби Рамос

Загубивме, но нашите глави се кренати високо, затоа што одигравме одличен меч, а клучен беше црвениот картон што неоправдано го доби Серхио Рамос, изјави офанзивниот бек

Играчите тргнаа без глава и видовте што се случи

Меси ја направи разликата, но не беше само до него, на моменти воопшто не го контролиравме темпото, а воедно и не ги искористивме шансите што ни се укажаа за да го закопаме противникот, изјави францускиот...

Вилјамс и Мекларен мора да бидат силни

Британскиот пилот во Формула 1, Луис Хамилтон (Мерцедес) се надева дека Мекларен и Вилијамс ќе се вратат во борба за титулите пред тој да се повлече од спортот. Хамилтон (32) си замина од Мекларен на крајот на...

Не можев да работан со Еклстон

Новиот директор на Формула 1, Рос Браун вели дека не би можел да работи со Берни Еклстон, но демантираше дека тој барал неговиот британски сонародник да се „отстрани"

Ja навреди Серена Вилијам и си доби суспензија од ИТФ

Селекторот на риманската Фед Куп репрезентација, Илие Настасе е суспендиран на шест месеци од страна на Интернационалната тениска асоцијација (ИТФ) поради инцидентот кој го предизвика со тенисерките и судијата во...

Кенијката Кајтани нова светска рекордерка

Кенијската атлетичарка Мери Кејтани, победи на Лондонскиот маратон со време на нов светски рекорд од 2:17.01 часа. Ова е нејзина трета победа на маратонот во британската престолнина, а со оваа победа го урна...

Дибиров го постигна најдобриот гол во 1/4 финалето во ЛШ (Видео)

Веќе навикнавме да гледаме импресивни голови од крилото на македонскиот ракометен шампион Вардар, Тимур Дибиров. Токму еден таков гол постигна на првиот четврфинален меч во Германија, против Фленсбург.

...

Се имам видено, но ништо слично како Меси

Реал е одличен тим, а фактот дека го надигравме и славевме со 2:3 среде Мадрид, и тоа на каталонскиот празник Сан Жорди ни е уште поголем мотив пред финишот од сезоната, изјави Енрике

Почна продажбата на билети за мечот меѓу Македонија и Исланд

Македонската машка ракометна репрезентација во четврток (04.05.2017), со почеток од 20:00 часот во ВИП Арена „Борис Трајковски" во Скопје, ќе го одигра третиот натпревар од Квалификациите за ЕП 2018 против...

Вињалес падна, Маркез победи во Тексас

Шпанскиот мороциклист Марк Маркез ја продолжи својата доминација нма трката за ГН на САД во Остин (Тексас), откако стигна до својата петта победа во низа на оваа патека во Мото ГП шампионатот. Тој ја искористи...

Кливленд ја исчисти Индијана, Оклахома пред елиминација

Актуелниот шампион во НБА лига, тимот на Кливленд кавалирс, прв обезбеди пласман во конференциско полуфинале во плејофот, откако славеше со 4:0 во победи против Индијана. Иако кошаркарите на Индијана во сите...

23 април 2017

ПСЖ го преслуша ПИК Сегед, Барселона загуби на гости кај Кил

Ракометарите на ПСЖ му се придружи на Вардар со брејк-победа во првиот меч од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Францускиот шампион славеше на гостински терен во Унгарија против Пик Сегед со 30:27 и ја...

Дрон со знамето на „Голема Албанија“ леташе за време на натпреварот меѓу Шкупи и Вардар

Додека се играше натпреварот Шкупи – Вардар над небото над Чаир леташе дрон со знамето на „Голема Албанија"... Сличен дрон кој пред две години го прекина квалификацискиот натпревар меѓу Србија и Албанија во...