Во понеделник

Без струја дел од општина Центар

Поради закажани технички зафати во електро-системот, во понеделник без струја ќе биде дел од општина Центар.

Од Републичкиот центар за управување со кризи Скопје информираат дека во понеделник од 8:30 до 15 часот, без електрична енергија ќе бидат дел од потрошувачите од улицата „Питу Гули" од број 43 до крстосницата со улица „Димитар Пандилов" во општина Центар.

Поврзани

Најнови вести

Коментари