Life

21 март 2018

„Се заљубив во клиент, во врска сме 9 години“ – Исповед на проститука која шокира

Баблс, 53-годишна проститутка која во секс-индустријата работи веќе 20 години, вели дека е горда на својата работа, која и овозможила да го запознае денешното момче кое има 60 години....

УЖАС: Слушнале чуден звук од ѕидот на куќата, од она што го најдоа внатре буквално им се заледи крвта

Семејство од Тајланд додека гледале телевизија во дневната соба, слушнале звуци кои доаѓаат од другата страна на ѕидот.

Пред неколку дена, во нивната...

Забележале дека нивната ќерка чудно се смее: Тогаш докторот им соопштил ужасна вест…

Една ноќ родителите на малата Меган Еванс забележале дека девојчето се смее различно од претходно. Тие одлучиле да ја однесат на доктор каде што било откриено дека "искривената"...

20 март 2018

Дали е можно ова? Рецепт за пилешки прсти...(ФОТОВЕСТ)

Дали е можно ова? Рецепт за пилешки прсти...(ФОТОВЕСТ)

Виена повторно е прогласен за град со најквалитетен живот во светот

Главниот град на Австрија, Виена, по деветти пат ја доби титулата за метропола со најдобар квалитет на живот во светот. Најнеквалитетно се живее во Багдад.

Меѓународната агенција „Мерсер“ дојде до заклучок...

Фризерката на Бијонсе и Џеј Ло открива шест златни правила за прекрасна коса

Пејачките Бијонсе и Џенифер Лопез, помеѓу останатото, можат да се пофалат и со прекрасни коси.

За нивната фризура се грижи иста фризерка – Рита Хазан...

Еве како изгледа најмодерниот воз во светот

Јапонците го претставија возот "Supreme" – прототип верзија на Shinkansen возот кој што се движи со брзина од 300 километри на час. Новиот прототип има поостар изглед, на секое седиште...

Пред смртта Хокинг откри паралелни универзуми

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, кој почина минатата недела, во своите последни денови заврши теоријата која објаснува како човештвото може да открие паралелни...

Торта за свадба им е баена на гробишта, уште поголем шок е кој го направил тоа

По една година работење како келнер во познат ресторан, Милан мислел дека видел се, но тогаш една обична свадба променила се. Гробарот кој ги копал гробовите стигнал на веселбата и го...

Направете ја само оваа една работа и ќе изгледате ТОП: Супер трик за брзо слабеење без гладување

Многу дами мислат дека летото е далеку и дека имаат време за да ослабнат, но времето неверојатно брзо тече. Затоа може веднаш да почнете да слабеете со овој лесен трик.

...

РАБОТА ВО НОРВЕШКА: Да го имаат она што го имаме, би биле најбогати

Девојка од Хрватска анонимно за Слободна Далмација раскажува како е да се работи во Норвешка.

Вели дека имала многу причини зошто ја напуштила...

Почина последниот преживеан северен бел носорог

Последниот преживеан машки северен бел носорог почина по неколку месеци болест, соопштија неговите негуватели, објави Би-Би-Си.

It is with great sadness that Ol Pejeta...

Родителите немаа пари за да се запишам на факултет, но земаа кредит за правење свадба

Многу млади луѓе имаат слична како оваа приказна. Во минатото факултетите не се плаќале, но ретко кој се одлучувал за студирање. Денеска ако сакаш да студираш и да одиш еден чекор...

Тврди дека на "Google" го пронашол исчезнатиот малезиски авион: Поради состојбата на авионот било јасно зошто местото на падот морало да биде тајна

Австралискиот инженер Питер Мекмехон, кој има искуство во истраги на несреќи, неодамна изнел тврдење дека со помош на "Google Earth" апликацијата ги пронашол остатоците од малезискиот...

Се чувствувате уморени, не сте расположени и постојано додавате килограми? Можеби на Вашиот организам му недостига овој минерал

Недостатокот на јод во организмот се манифестира со лоша концентрација, недостаток на енергија, екстремен замор, депресија, лош тен на кожата и опаѓање на косата или слаба и кршлива...