Life

16 декември 2017

Половина година по исчезнувањето на ќерката, мајката пронашла страшен пост, но работата дури тогаш станала вистинска мистерија

Кога 14-годишната Розмари Галет од Орегон исчезнала на 22. јуни 2015. година, нејзината мајка Морин мислела дека станува збор за тинејџерско бунтовништво. Не било прв пат Розмари да остане надвор цела вечер, а да...

Од Гинисовата книга на сексуални рекорди!

Ако некогаш сте имале секс со часови (?), и потоа сте се свртеле кон својот партнер и очекувајќи восхит и признание дека сете барем необични, оваа приказна ќе ве врати во вистинската перспектива и ќе ја откриете...

Карма, тоа е повеќе од судбина. Ова е тоа

Тешко е постојано да се биде позитивен. Сите имаме лоши денови понекогаш. Без разлика дали сте ги заборавиле клучевите, сте задоцниле на работа или сте го пропуштиле автобусот, нормално е тоа што таквите работи...

Имате дијабетис, или ви се заканува - ова е домашен лек

Доколку имате предиспозиции за висок шеќер во крвта, или знаете дека стилот на животот кој го водите не е баш најздрав, оваа смеса може барем малку да ви помогне

Рецепт за диабетис од народна медицина: Со две...

Што е забрането во сексот во трите религии

Сите религии имаат свои правила кога во прашање е водењето љубов според кои треба да се водат нивните припадници.

Кога станува збор за сексот, религиите имаат цела низа правила за тоа, што, како и кога смеат...

Докажана проверка за црна магија и негативна енергија во домот

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија.

Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода.

Што е воопшто негативна енергија?...

Овие навидум небитни работи се најава за рак на желудник

„Ниската киселост во желудникот е водечки извор за појава на рак на желудникот и други хронични заболувања. Ризикот за развој на овие болести го влошува и неконтролираното и несовесното препишување на антацидни...

Она за тие што глумат фарери, а девојка не ни виделе

Постојат три типа на мажи што немале секс со месеци, а можеби и со години. Првите два типа лесно се воочуваат врз основа на мимиката, гестикулацијата и говорот на телото, заразлика од третиот. Мажите од овој тип се...

Доктор им направил осум деца на своите пациентки – сега ќе се извлече поради една причина

Докторот Доналд Клајн (77), лекар за плодност од Индијана, ја користел својата сперма за да оплоди десетици пациентки без нивна согласност, но поради спогодба тој нема да помине ниту еден ден во затвор.

...

Биомаркер: Нов тест кој предвидува дали ќе умрете во наредните пет години!

Финските научници биле вчудоневидени кога сфатиле дека можат да предвидат која здрава личност има најголем ризик од смрт, користејќи 4 главни биомаркери во телото.

Финските научници биле вчудоневидени кога...

Со мускули на стероиди се оди до импотентност

Претераното конзумирање на протеини за обликување на мускулите и излагање на преголем напор во теретаната може да има фатални последици по срцето, предупредуваат лекарите.

Меѓу младите има се' повеќе мажи кои...

Изберете волшебно стапче, ќе дознаете што крие вашата душа!

Тест кој открива какви тајни крие вашиот карактер и желбите на вашето срце.

15 декември 2017

Драги самохрани мајки: Вашите деца ќе бидат добро!

Можете да го направите тоа, дури и кога мислите дека не можете.


Кога имаш силна мајка, ги учиш најважните лекции

Силните мајки не се само силни мајки, туку и силни жени. Тие се оние кои научиле од своите грешки, кои знаат каде биле и каде сакаат да бидат и кои се подготвени да направат сѐ што е потребно за оние кои ги...

Зошто треба да се заљубите во тврдоглавата девојка?

За тврдоглавите девојки често се вели дека имаат тежок карактер со кој не можете лесно да излезете на крај. Но, не е така.

Ова се причините зошто да се заљубите во тврдоглавата девојка.

Таа точно знае што...