Life

23 ноември 2017

Ловец од Сибир тврди дека мечка му украла две пушки

Полицијата во рускиот регион Иркутск на истокот на Сибир покренала истрага откако ловец пријавил дека мечка му украла две пушки.

Педесет и седумгодишен ловец тврди дека на 16 ноември заминал во лов далеку од...

Колку здравје содржи едно јаболко

Пет причини зошто треба да јадеме барем по едно јаболко во денот.

1. Го чува нашиот вид

Со оглед на тоа што јаболката се богати со антиоксиданси, тие можат да дејствуваат превентивно...

Актерката од „Американска Пита“ остана само на коски, и понатаму убедена дека не е анорексична (фото)

Ѕвездата од филмот „американска пита“ некогаш важеше за вистинска убавица, а светот го шокираше неодамна со нејзиниот анорексичен изглед.

Слабото тело на актерката ги премина сите граници, а тоа го докажуваат...

(Водео) Палатата на Мугабе од злато вреди 10 милиони долари

Десет милиони долари вреди палатата на сега веќе поранешниот претседател на Зимбабве, Роберт Мугабе.

Палатата се протега на 44 хектари, а располага со 25 спални соби.

Внатрешноста изобилува со мермерни...

Жена се самоубила поради идната снаа која имала само еден недостаток (видео) (18+)

Минатиот четврток во кинеската покраина Хенан, пронајдено е тело на 47 годишна жена.

Додека го извлекувале нејзиното тело во реката од очај скокнал и нејзиниот сопруг, а после нив и нивниот син, но двајцата...

Јелена Карлеуша ги шокираше сите во студиото: Сакам грубо и агресивно! (видео)

Пејачката Јелена Карлеуша во најновата епизода на „Ѕвездите на Град“ ги насмеа сите во студиото, но се насмеа и самата себе со коментарот.

Имено, Јелена коментираше еден од натпреварувачите и во еден дел од...

Руски доктор открил таен рецепт за имунитет на децата – може да го приготвите дома

Многу родители веруваат дека постои лек кој на чудотворен начин може да влијае на зајакнувањето на имунитетот кај децата, меѓутоа, еве што советува Јевгениј Комаровски, познатиот лекар и автор на многу книги за...

Во езеро во Турција пронајдена 3000 годишна тврдина (видео)

При подводните ископувања во најголемото турско езеро – Ван, остварено е фасцинантно откритие – тврдина стара 3.000 години. Научниците веруваат дека потекнува од ерата и на народот и кралството Урарту, кога нивото...

Ја замислувате ли Мелтем од „Мојот син“ како селенка со долга коса, а еве каква е приватно! (фото)

Турската актерка Харе Сурел или попозната како Мелтем од турската серија „Мојот син“, приватно не многу се разликува по темпераментот и изгледот кој го има во хит серијата.

Таа има 34 годи, а во својата...

(Видео) Божикното дрво што преживеа удар од гром пристигна во Ватикан

Божикното дрво што пред неколку години во Полска преживеа удар од гром, поставено е на плоштадот Свети Петар во Ватикан, в очи на престојните празници.

Дрвото високо 21 метар е поставено со помош на кран, а...

Изјавите на Владимир Путин кои ги тераат противниците да се замислат

Популистички, прагматичен, авторитативен, лукав тактичар – години откако стапна на врвот на руската политика, западните набљудувачи се прашуваат кои се намерите на Владимир Путин.

Б92 издвои дел од неговите...

Иван Исцелител советува: Што да направите за да фатите на спортска?

Сте се прашале некогаш на што се должи големиот број на добитници на лото и спортска во Македонија? Еве зошто, зашто ги има многу такви паметни што тагнуваат по 10 пријатели на вакви објави.

 

...

Тамара и Карлона облечени исто ги собраа погледите на роденден (фото)

Двете познати македонски пејачки, Каролина Гочева и Тамара Тодевска, беа поканети на роденденот на една компанија која направи голема прослава во Скопје.

По тој повод двете сега веќе г-ѓи се додераа случајно...

Маж останал без видот – поради силен оргазам, изгубил око

Британец останал без видот на левото око откако доживеал силен оргазам, објавува Бритиш Медикал џурнал.

Откако ноќта ја минал во страстен секс, 29-годишниот маж се разбудил и сфатил дека не гледа на едното...

Накова си најде партнер: Се тетовираа заедно – таа е неговата убавица, а тој нејзиниот ѕвер!

Моделот Александра Накова која важи за една од најзгодните Македонки, периодов стана се поактивна на социјалната мрежа Инстаграм.

Иако неколку години беше во медиумска илегала, сега повторно му се врати и на...